W piątek, podopieczni trenera Adama Nawałki pokonali w meczu towarzyskim reprezentację Islandii 4:2, udowadniając, że wywalczony w październiku awans na przyszłoroczne Finały Mistrzostw Europy nie był dziełem przypadku. Bramki dla Polski strzelali Kamil Grosicki, Bartosz Kapustka oraz, tradycyjnie, Robert Lewandowski (dwie).

Początek spotkania rozegranego na Stadionie Narodowym w Warszawie nie był dla naszych piłkarzy zbyt udany. Już w 4. minucie, po bramce Gylfi’ego Sigurdssona z rzutu karnego, goście wyszli na prowadzenie. Polacy, wspierani przez ponad 58 000 kibiców dążyli do wyrównania, jednak w pierwszej części gry razili nieskutecznością. W końcu, na początku drugiej połowy, gola na 1:1 strzelił Kamil Grosicki, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Niespełna kwadrans później, za sprawą trafienia Bartosza Kapustki, było 2:1. Radość polskich fanów nie trwała zbyt długo. Już w 69. minucie padł drugi gol dla gości. Alfred Finnbogason wykorzystał błąd polskiej obrony i wykorzystał sytuację sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Ostatnie 15 minut to popis najskuteczniejszego zawodnika i kapitana naszej reprezentacji – Roberta Lewandowskiego. 27-letni zawodnik strzelił dwa gole w ciągu czterech minut (76. i 80.), ustanawiając wynik spotkania.

– Dobry film zaczyna się od trzęsienia ziemi. Potem napięcie rośnie. Tak też było dzisiaj. Po raz kolejny okazało się, że zawodnicy stanowią dużą siłę ofensywną, ale też możemy zdecydowanie dopatrywać się plusów w sferze mentalnej. Nie było chwili zwątpienia, w przerwie spokojnie i merytorycznie porozmawialiśmy. Mieliśmy grać konsekwentnie, piłkarze chcieli przyspieszyć grę. Zawodnicy wiedzieli, że sytuacje na pewno będą. – mówił selekcjoner reprezentacji Polski, na pomeczowej konferencji prasowej.

W piątkowy wieczór, Polacy odnieśli czwarte zwycięstwo w 2015 roku. Już we wtorek szansa na kolejną wygraną. O godzinie 20:45, na stadionie we Wrocławiu, rozegrają drugi mecz towarzyski podczas trwającego zgrupowania. Tym razem, zmierzą się z reprezentacją Czech.