Rekordowy wynik w piłce nożnej – 58:0

Piłkarze amatorskiej drużyny Wheel Power FC ustanowili strzelecki rekord na Wyspach Brytyjskich – pokonali w meczu ligowym Nova 2010 FC aż 58:0 – informuje portal Sport.pl. Niemal połowę goli zdobyli bracia: Robbie i Stuart Bowkerowie.

Już po pięciu minutach gospodarze prowadzili 5:0, a do przerwy wygrywali 20:0. W drugiej połowie zaaplikowali rywalom aż 38 goli. W ten sposób poprawili osiągnięcie ekipy z Illogan, która w listopadzie 2010 roku pokonała Madron FC 55:0. – Przy stanie 0:50 rywale powiedzieli, że mają dość, ale sędzia powiedział im, że muszą dokończyć spotkanie, bo zostaną ukarani przez federację – powiedział 21-letni Stuart Bowker. Wynik mógł być jeszcze większy, bo sytuacji podbramkowych było około 70.